Wymiana baterii

Wiek baterii zależy nie tylko od czasu, ale także od sposobu korzystania z telefonu i wpływu użytkowania na żywotność baterii. Gdy baterie ulegają degradacji, znajduje to odzwierciedlenie w wydajności telefonu i zdolności telefonu do uzyskania dostępu do wystarczającej ilości soku, aby robić rzeczy, które chcesz. Jeśli jesteś w bardziej odległym obszarze, gdzie nie ma autoryzowanych centrów napraw, zawsze możesz wysłać iPhone’a do Apple w celu wymiany baterii, ale proces ten potrwa nieco dłużej, ponieważ będziesz musiał poczekać, aż Apple wyśle ci pudełko, aby wysłać iPhone’a, wysłać go, poprosić Apple o wymianę baterii, a następnie wyślij go z powrotem do Ciebie.

Wymiana baterii – najważniejsze aspekty

Wymiana baterii w niektórych przypadkach może okazać się czymś niezastąpionym. Taką usługę oferuje przede wszystkim autoryzowany serwis. Możliwe jest samodzielne wymienienie baterii iPhone’a, ale nie jest to dla osób o słabym sercu. Powinieneś wiedzieć, że iPhone’y używają mocnego kleju, a istnieją różne części, które będziesz musiał usunąć, aby uzyskać dostęp do baterii. Jest to czasochłonne, istnieje ryzyko uszkodzenia telefonu w tym procesie, a Ty całkowicie unieważnisz wszelkie gwarancje pozostające na iPhonie. Zrobienie tego samemu wpłynie również na integralność wodoodpornych możliwości, które dodał Apple, począwszy od iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus. Zabranie iPhone’a do warsztatu naprawczego innej firmy może być świetnym rozwiązaniem, ale należy do niego podchodzić ostrożnie. Sklepy te zazwyczaj oferują wysokiej jakości naprawy po znacznie niższych kosztach niż Apple, ale będziesz mieć mniejszą gwarancję wyników i gwarancji. Ponieważ warsztat naprawczy jest bardziej nieznany, koniecznie zajrzyj do ocen i recenzji. Zwykle dostaniesz dobrą ofertę, ponieważ potrzebują Twojej firmy, ale prawdopodobnie będzie to poza gwarancją.

O tym warto pamiętać!

Jeśli Twój iPhone jest nowszym modelem, dostarczona z nim bateria powinna działać dobrze przez kilka lat, chyba że jest uszkodzona. W systemie iOS 11 lub nowszym możesz nawet sprawdzić stan baterii i rozwiązywać problemy z poziomu podstawowych ustawień, sprawdzając stan baterii. Apple zapewnia rozsądne ceny za baterie zastępcze, aby przedłużyć żywotność urządzenia, nawet w przypadku niektórych starszych modeli. Jeśli czujesz się pewnie i wiesz, co robisz, zewnętrzny sprzedawca lub warsztat prawdopodobnie będzie tańszym rozwiązaniem, chociaż w wielu przypadkach utracisz gwarancję Apple. Zalecamy jednak rozpoczęcie od specjalistów z Apple, aby uzyskać jakość pracy i zachować gwarancję. Podczas badania opcji wymiany baterii możesz również przeczytać nasz przewodnik na temat oszczędzania baterii telefonu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here