Podróżowanie camperem zyskuje tak wielu miłośników przede wszystkim dlatego, że daje niezależność. Możesz pojechać, dokąd tylko zechcesz albo w jednej chwili zmienić kierunek wyjazdu – wszystko to, co potrzebne, wozisz przecież ze sobą. Aby móc bezpiecznie przemieszczać się „domem na kółkach”, wykupić należy obowiązkową polisę OC. Jak znaleźć taką, którą zapewni nam kompleksową ochronę?

Rozeznanie

Wszelkie dodatkowe ubezpieczenia warto wykupywać u ubezpieczyciela, z którego usług już korzystaliśmy – zwykle dostać można wtedy korzystne zniżki. Ponieważ jednak zakres polisy campera ustalany jest indywidualnie, poszczególne oferty mogą się znacznie od siebie różnić, przede wszystkim cenowo. Na początek warto więc przejrzeć internetowe porównywarki ubezpieczeń i zapoznać się z opiniami zamieszczanymi na forach turystyki motoryzacyjnej. Miłośnicy caravaningu chętnie dzielą się ciekawymi propozycjami i szczerymi recenzjami.

OC + AC

Polisa autocasco bywa kosztowna. Jeśli jednak posiadamy campera znacznej wartości rynkowej, powinniśmy w nią zainwestować. Ubezpieczenie AC zapewnia ochronę przed różnymi sytuacjami, jakie przydarzyć mogą się w trasie czy podczas postoju na polu campingowym: przed kradzieżą, pożarem czy zalaniem. Właściciele luksusowych „domów na kółkach”, w których mieszczą się nie tylko podstawowe sprzęty, ale i telewizor, ekspres do kawy czy mikrofalówka, wykupują zwykle polisy opiewające na kilkaset tysięcy złotych, co pozwala naprawić ewentualne szkody. Korzystne oferty proponują swoim klientom zwłaszcza agencje ubezpieczeniowe z Wysp Brytyjskich. Być może tamtejsze Campervan Insurance staną się punktem odniesienia również dla polskich ubezpieczycieli.

Szczegóły umowy

Zdecydowawszy się na konkretną ofertę, powinniśmy ze szczególną uwagą zapoznać się z warunkami umowy. Ważne jest miejsce obowiązywania polisy – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają ochronę jedynie na terytorium Polski. Jeśli wybieramy się na krajowe wakacje, ograniczenie to nie stanowi problemu. Kiedy jednak planujemy wyjazd za granicę, powinniśmy sprawdzić, czy w państwie, do którego się wybieramy (a także w państwach, przez które przejeżdżamy), jesteśmy objęci ubezpieczeniem OC.

Wysokość składki

Na wysokość składki wpływają parametry pojazdu (podwozie i pojemność) oraz indywidualne cechy jego właściciela: przede wszystkim wiek, staż za kierownicą, doświadczenie, miejsce zamieszkania oraz zniżki za bezszkodową jazdę w przeszłości.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here