Tania wysyłka za granicę

Wraz z rozwojem technologii, świat staje się coraz mniejszy. Dlatego tania wysyłka za granicę w bezpiecznych warunkach jest bardziej realna niż kiedykolwiek. Jeśli zastanawiasz się, jak wyjść na niej korzystnie, to artykuł dla ciebie. Podpowiadamy, gdzie nadawać paczki do różnych egzotycznych zakątków, by nie przepłacać.

Broker a firma kurierska

Wysłanie przesyłki kurierem to jeden z najszybszych i najmniej ryzykownych sposobów. Przez dużą konkurencję na rynku można tego dokonać stosunkowo szybko i niedrogo. Należy jedynie wiedzieć, jakiego kuriera wybrać. Dostępne są dwie opcje: broker kurierski lub firma kurierska. 

Firma kurierska to biznes, który zatrudnia gońców, czyli inaczej mówiąc kurierów. Klient, który się zwraca do niej, ma podany cennik, a wysyłka za granicę będzie miała stałą cenę, która nie ulegnie negocjacji. 

Z kolei broker kurierski to firma, która jest pośrednikiem pomiędzy klientem a kurierem. Pozornie może się wydawać, że ta opcja będzie nas kosztować więcej, bo broker doliczy prowizję za pośrednictwo. Prawda jest jednak inna. Broker kurierski negocjuje z firmami kurierskimi korzystne warunki, a jednocześnie zapewnia im stały napływ klientów. W tym wypadku klient oszczędza, korzystając z umowy, która zawarta jest pomiędzy brokerem a firmą kurierską.  

W obu przypadkach z usług firmy może skorzystać zarówno klient indywidualny, jak i firmy – na przykład sklepy internetowe – które wysyłają paczki dużo i często. 

Wybór odpowiedniego kuriera

Już na pierwszy rzut oka widać, że tania wysyłka za granicę będzie bardziej możliwa, jeśli klient zdecyduje się na brokera kurierskiego. 

Współpraca, którą nawiązuje broker kurierski z firmą kurierską, jest korzystna dla obu stron. Przez nadawanie paczek pośrednik przynosi firmom stały napływ zleceń. Przez to firmy są bardziej skłonne oferować swoim partnerom korzystniejsze ceny i warunki nadawania przesyłek, które brokerzy oferują potem swoim klientom. Porównywalnie cena wysyłki za granicę, oferowana przez pośredników jest dla klienta o wiele korzystniejsza. 

Aby rozpocząć współpracę z brokerem, nie musisz podpisywać żadnej umowy. Jedyne czego potrzebujesz to komputer lub telefon z dostępem do internetu. W ten łatwy i szybki sposób możesz załatwić sprawę bez wychodzenia z domu. 

W jednym miejscu masz dostęp do przynajmniej kilku firm kurierskich naraz. Nie musisz marnować czasu na niepotrzebne szukanie informacji, przeglądanie cenników i warunków nadania przesyłki za granicę. Wśród dużej konkurencji na rynku, tani kurier to ciężka pozycja do znalezienia. Na szczęście broker może cię w tym wypadku wyręczyć. 

Wysyłka za granicę zawsze jest obarczony niewielkim ryzykiem. Broker kurierski oferuje narzędzia, które to ryzyko zmniejszą. Bezpieczeństwo zapewnią takie funkcje jak m.in. śledzenie przesyłki, ale też współpraca wyłącznie ze sprawdzonymi i zaufanymi przewoźnikami. 

Wysyłka za granicę – czego unikać?

Jeśli planujesz wysłanie przesyłki za granicę, musisz wiedzieć, jakich rzeczy należy unikać. Oczywiście większość zasad jest zależnych od kraju, do którego planujesz nadać paczkę. Mimo różnic jest też kilka wspólnych cech, o których należy pamiętać przed wysłaniem paczki. 

Za granicę na pewno nie możesz wysyłać produktów niebezpiecznych, takich jak broń, trucizny, substancje łatwopalne lub żrące. Nie można również wysyłać narkotyków, alkoholu, wyrobów tytoniowych, leków, zwierząt, żywych roślin i żywności. 

Zależy ci na oszczędności? Pamiętaj, aby odpowiednio zapakować paczkę. Postaraj się, aby nie kwalifikowała się jako niestandardowa. Nadana paczka powinna być w kształcie prostopadłościanu. Nie powinna zawierać żadnych ostrych wystających elementów. Nie może być również oklejona folią stretch. Unikaj łączenia kartonów i doklejania ich do siebie. Ciężar przesyłki powinien być równo rozłożony. 

Podsumowanie 

W obecnych czasach nadanie przesyłki za granicę jest bardzo proste. Przez liczbę wielu dostępnych narzędzi, ułatwiających ten proces, można to zrobić bezpiecznie, tanio i bez wychodzenia z domu. Jeśli wybierzesz odpowiednią firmę, ominiesz ryzyko wpisane w wysyłkę paczek za granicę. Jedyne o czym musisz pamiętać, to staranne zapakowanie przedmiotu, który chcesz wysłać oraz podanie odpowiedniego adresu. Broker kurierski to najlepsza cenowo opcja, a intuicyjny formularz poprowadzi przez wszystkie etapy nadania paczki. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here