Spyphone

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest Spyphone. To oprogramowanie, które umożliwia kontrolę tego, co dzieje się z urządzeniem i do czego jest ono wykorzystywane. To znaczy, że możemy sprawdzić zarówno, jakie połączenia były wykonywane oraz odsłuchać rozmowy, a także sprawdzić które aplikacje były pobierane lub otwierane. Takie działanie jest przydatne w bardzo wielu sytuacjach…

Monitoring – kiedy jest przydatny?

Najprościej rzecz ujmując: wtedy, kiedy podejrzewamy, że nasze urządzenie jest wykorzystywane do niewłaściwych celów. Spyphone jest zatem rozwiązaniem dla pracodawcy, który chce skontrolować, czy pracownicy nie wykorzystują do celów prywatnych telefonów służbowych. Może chodzić tutaj nawet nie tyle o dodatkowe koszta, ponieważ często abonament dla firm oznacza rozmowy bez limitu kwotowego, a o używanie go w czasie pracy na przykład do długich rozmów ze znajomymi.

Inną sytuacją, która może skłonić do monitorowania smartfona jest ochrona dziecka. W wieku szkolnym telefon staje się niezbędny, przez co maluch narażony jest na liczne niebezpieczeństwa: od kontaktu z niepożądanymi osobami do aplikacji z niewłaściwymi dla wieku treściami. Troskliwy rodzic chciałby czasem w dyskretny sposób przejrzeć zawartość urządzenia i Spyphone to umożliwia.

Spyphone – szczegóły

Sklep detektywistyczny AlfaTronik.com.pl ma w swojej ofercie Spyphone dla niemal wszystkich rodzajów oprogramowania smartfonów – marka czy model telefonu nie mają tutaj znaczenia. Cena programu jest tutaj zależna od sposobu zabezpieczenia systemu i od tego, na jaki okres chcemy wykupić licencję.

Sama instalacja jest banalnie prosta, choć trzeba wiedzieć, że nie wykonamy jej zdalnie – konieczny jest bezpośredni dostęp do aparatu. Mianowicie przez internet ściągamy aplikację, instalujemy i aktywujemy ją otrzymanym kluczem. Później wystarczy tylko ukryć ikonę i zapewnić ciągłe połączenie z internetem. W zależności od wybranych ustawień, możemy otrzymywać na maila: zarejestrowane rozmowy, wiadomości, aktywności typu pobrane lub uruchomione aplikacje, zmianę karty SIM, lokalizację, dodawanie nowych kontaktów, wykonane zdjęcia.

Program ten jest bardzo prosty w obsłudze, możemy go również przenieść na inny telefon. Choć podczas trwania licencji może być aktywny wyłącznie na jednym urządzeniu.

Kto może zainstalować Spyphone?

W zasadzie każdy. Z formalnego punktu widzenia powinien być to jednak właściciel danego telefonu oraz numeru. W przypadku przekazywania urządzenia pracownikowi obowiązuje zasada, że powinien on zostać poinformowany o monitorowaniu telefonu służbowego. Nie musimy oczywiście wyjawiać zakresu pracy programu, chodzi raczej o wyraźne zaznaczenie, że nie jest to przedmiot do użytku prywatnego.

Program ma jednak ograniczenia: nie może pracować prawidłowo, jeśli nie ma dostępu do internetu oraz jego pracę można ujawnić analizując aplikacje działające w tle, ponieważ systemy operacyjne nie ukrywają jego pracy.

Zarówno w przypadku pracowników, jak i dzieci, możemy zastrzec, że nie wyrażamy zgody na zatrzymanie jego pracy. To zapewni nam prawie zupełną kontrolę nad opłacanym przez nas telefonem, wykorzystywanym jednak przez inną osobę.

[Głosów:7    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here