Inspektor Ochrony Danych

Jeżeli prowadzisz własny biznes i zależy Ci na bezpieczeństwie oraz przestrzeganiu prawa, powinieneś wiedzieć, kim jest Inspektor Ochrony Danych. Pozwól, że przybliżymy Ci zawód, o którym niewielu słyszało, a wszyscy go potrzebują!

Kim jest IOD?

Inspektor Ochrony Danych to funkcja owiana tajemnicą. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, kim jest i czym się zajmuje osoba na tym stanowisku. Na przykładzie Security Partners odpowiadamy na najczęstsze pytania, rozwiewamy wątpliwości i radzimy, czym się kierować przy wyborze Inspektora Ochrony Danych (IOD).

Otrzymujemy wiele zgłoszeń od klientów, którym brakuje specjalistycznej wiedzy oraz zasobów kadrowych do profesjonalnego zajmowania się ochroną danych. W Security Partners zajmujemy się nie tylko kompleksowym nadzorem nad ochroną danych, ale również zapewniamy działania zgodne z prawem.

Inspektor Ochrony Danych jest strażnikiem, który stanowi gwarancję dla Twojego przedsiębiorstwa w kontekście ochrony osób fizycznych w zarządzaniu danymi osobowymi.

zarządzaniu danymi osobowymi

Kto możesz zostać Inspektorem Danych Osobowych?

Idealny kandydat na stanowisko Inspektora powinien charakteryzować się rozległą wiedzą z zakresu informatyki, bezpieczeństwa informacji, zarządzania ryzykiem oraz ochroną danych osobowych. W ten sposób jest w stanie sprostać personalnym wymaganiom konkretnych branż oraz przedsiębiorstw.

Czy warto skorzystać z outsourcingu IOD?

Dojrzałe zarządzanie przedsiębiorstwem polega na delegowaniu zadań, których nie jesteś w stanie wykonać indywidualnie lub za pomocą swojego zespołu.

Outsourcing IOD zapewnia szereg korzyści:

  • Nie musisz prowadzić skomplikowanej dokumentacji.
  • Nie musisz pamiętać o wdrażaniu specjalistycznych procedur, podnoszących bezpieczeństwo danych.
  • Oszczędzasz czas i energię swoją oraz swoich pracowników.
  • Dajesz przestrzeń, aby skupić się na innych działaniach przedsiębiorstwa.

W Security Partners działamy w bardzo prosty, ale zadziwiająco skuteczny sposób. Nasz outsourcing Inspektora Ochrony Danych zaczynamy od audytu bezpieczeństwa i analizy. Następnie tworzymy plan ku poprawie bezpieczeństwa ochrony danych i jego zgodności z rozporządzeniem Unii Europejskiej. Wdrażanie działań, podejmowanych przez IOD, dzielimy na reaktywne i proaktywne. Jest ono dostosowywane w sposób indywidualny i zależy od specyfiki prowadzenia Twojej firmy.

Inspektor Ochrony Danych – czy go potrzebujesz?

Znamy realia polskich przedsiębiorstw, dlatego nie będziemy Cię do niczego przekonywać, ani tym bardziej zmuszać. Decyzja należy do Ciebie, ale zanim przejdziesz dalej, zastanów się dobrze, jak ogromne ryzyko podejmujesz, nie zabezpieczając we właściwy sposób danych osobowych…

Dotkliwa kara grzywna, negatywna opinia medialna, niskie zaufania, utrata partnerów biznesowych, czy zmniejszenie dochodów – to tylko niektóre następstwa popełnionych błędów z zakresu ochrony danych osobowych.

IOD jest potrzebny przede wszystkim w przypadku:

  • Organów lub podmiotów publicznych.
  • Administratorów, którzy operują danymi.
  • Administratorów, którzy operują tzw. danymi wrażliwymi, czyli danymi osobowymi szczególnych kategorii ludzi.

Security Partners: chronimy Cię przed błędem.

W Security Partners od 12 lat zapewniamy bezpieczeństwo ochrony danych i gwarantujemy działania zgodne z rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego oraz Unii Europejskiej. Inspektor Ochrony Danych to człowiek, który jest niczym Szeryf w amerykańskich Westernach: zawsze stoi na straży prawa i zapewnia bezpieczeństwo Twojemu biznesowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here