Sposoby na zarabianie przez Internet

0
2208

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje zdalnie.  Powstał nawet termin określający ten tryb życia – nomadzi cyfrowi.  Wiele osób zastanawia się, jak można zarobić pieniądze przez Internet.  W sieci można znaleźć wiele poradników opisujących najbardziej popularne sposoby. Programiści oraz przedstawiciele innych wykwalifikowanych zawodów  nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy przez Internet.  Co jednak ma zrobić osoba która nie jest programistą?

Wypełnianie ankiet

Wiele firm płaci za wypełnianie ankiet.  Zazwyczaj są to agencje zbierające dane dla innych firm które ich potrzebują.  W Polsce jest bardzo wiele firm oferujących wynagrodzenie za wypełnianie ankiet.  Warto jest więc zarejestrować się w jak największej ilości firm, należy pamiętać, że w jednej firmie nie możemy mieć wiele kont.  Zaletą tego rodzaju pracy jest to że możesz pracować o dowolnej porze dnia i tyle czasu ile tylko chcesz.  Realnie możesz zarobić od 50 do 200 zł miesięcznie. 

Programy afiliacyjne

Bardzo wiele firm oferuje tak zwane programy afiliacyjne.  Na czym one polegają?  W  prostych  słowach możemy powiedzieć, że firma dzieli się z tobą swoim zarobkiem.  Może to być na przykład udzielenie prowizji od sprzedaży kredytu.  Większość programów partnerskich  umożliwia wygenerowanie linku partnerskiego.  Link możemy umieścić na grupie albo forum, ale pamiętajmy żebyśmy nie zrobili tego nachalnie.  Wówczas możemy narazić się na otrzymanie kary od administratora w postaci skasowania konta.  Najlepsze zarobki w programach afiliacyjnych osiągają osoby posiadające własne strony internetowe, które są  odpowiednio dobrane tematycznie do produktu afiliacyjnego.  Zatem może to już czas by pomyśleć o własnej stronie internetowej?

 Praca w Call Center

Zapewne niejeden z was spotkał się z pojęciem Call Center.  Słysząc to słowo zapewne pojawiają wam się przed oczami niezliczone boksy, w których osoby ze słuchawkami siedzą i non stop wykonują połączenia lub odbierają telefony.   Pewnie zastanawiacie się jak można taką pracę wykonać przez Internet?  Call center w chmurze to dość nowatorskie rozwiązanie które pojawiło się w 2009 roku.  Jaką przewagę ma call center w chmurze nad tradycyjnym rozwiązaniem?  Dla firmy to oszczędność miejsca i czasu.  Firma nie musi wydzielać oddzielnego pomieszczenia  gdzie mogą przebywać pracownicy call center.  Z drugiej strony pracownik call center w chmurze może wykonać swoją pracę na odległość.  Wystarczy że będzie posiadać połączenie internetowe w swoim domu, słuchawki oraz mikrofon.  Konfiguracja call center w chmurze jest niezwykle prosta i ogranicza się do instalacji odpowiedniego oprogramowania oraz jego konfiguracji. Kolejną bardzo istotną zaletą jest możliwość instalacji oprogramowania na niemal każdym urządzeniu – nieważne czy korzystasz z laptopa czy komputera stacjonarnego.  Przejrzysta dokumentacja dostarczona jest przez producenta programowania call center w chmurze. Przykładowym producentem jest Systell. Jest to firma z ogromnym doświadczeniem mogąca pochwalić się ponad 500 instalacjami swoich systemów. Dzięki temu firmy korzystające z proponowanych rozwiązań mogą ograniczyć o 10% czas potrzebnego na wykonanie czynności z obsługą swoich klientów.  Call center w chmurze to zdecydowanie jeden z ciekawszych sposobów na zdalną pracę przez Internet.  Może warto już teraz rozejrzeć się za firmami, które w ten sposób zatrudniają pracowników? Praca w takim systemie może okazać się znakomitym sposobem na oderwanie się od codziennej rutyny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here