Spinki do mankietów

Wiele elementów stroju, które niegdyś były przeznaczone wyłącznie dla jednej płci, staje się obecnie uniwersalnymi. Podobnie jest z dodatkami i biżuterią. Mężczyźni coraz chętniej sięgają nie tylko po ozdobne paski i szelki, ale także bransoletki i obrączki. Nie są już one na szczęście obiektem żartów, lecz symbolem gustu, elegancji, a czasem także sentymentalizmu. Nie zapominajmy, że to właśnie spinki do mankietów są elementem, któremu zawdzięczamy spopularyzowanie męskiej biżuterii.

Początki spinek do mankietów

Zanim spinki do mankietów przybrały formę, którą znamy obecnie, minęły – dosłownie – setki lat. Ich historia jest poniekąd związana z transformacją koszul, które znaną współcześnie formę również przybrały stosunkowo późno. Początkowo stanowiły bowiem jedynie element codziennej lub nocnej bielizny. Kiedy zaczęły się przeobrażać, stając się jednocześnie elementem stroju przeznaczonego dla możnowładców, należało wymyślić coś, co uczyniłoby noszenie ich wygodniejszym i bardziej praktycznym. Wielokrotnie zmieniano nie tylko ich fason i wygląd kołnierzy, ale także koncepcję wiązania mankietów koszul. Właśnie tutaj na scenę wkraczają spinki do mankietów.

W epoce baroku mankiety podtrzymywały wstążki, których obecność była jednocześnie kolejnym spośród wyznaczników elegancji i gustu. Z czasem zastąpiły je mniej problematyczne w użyciu proste guziki. Wiele spinek do mankietów, które mogą obecnie zakupić klienci salonów jubilerskich oraz mody męskiej, przypomina je z wyglądu.

Oferta salonu Modini

Dzisiaj przynajmniej jedną parę spinek do mankietów ma w swojej szafie każdy mężczyzna. Są to akcesoria, które świetnie sprawdzą się na każdą okazję – podobnie jak koszule. Możesz skorzystać z nich zarówno podczas eleganckich uroczystości, jak i w czasie niezobowiązującego wypadu ze znajomymi. Wszystko dlatego, że w salonie Modini masz do wyboru wiele wzorów spinek do mankietów. Nie musisz decydować się tylko na klasyczną, elegancką biżuterię. Świetnym, przełamującym powagę stroju dodatkiem będą spinki w kształcie gitary, konsoli, piłki, kuli ziemskiej, żaglówki, czworonożnego pupila czy serca. Jak widzisz, te niewielkie ozdoby mogą w pełni odpowiadać twoim zainteresowaniom. Dzięki temu będą także świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Najpierw zadbaj jednak o to, aby w twojej garderobie pojawiła się choć jedna para uniwersalnych spinek, przypominających guziki. Złote, srebrne lub czarne ozdoby świetnie sprawdzą się w zestawieniu ze ślubną koszulą i garniturem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here