Soundbar czy kino domowe

Jeśli prawdziwy z Ciebie audiofil i poszukujesz idealnego sprzętu do stworzenia kinowych warunków w Twoim salonie, z pewnością zastanawiasz się, czy wybrać soundbar, czy kino domowe. Już dziś poznaj różnice między nimi i wybierz idealne rozwiązanie dla siebie!

Rozmiar ma znaczenie

Niezależnie od tego, czy mówimy o domowej przestrzeni, czy o soundbarze i kinie domowym – w obu przypadkach rozmiar ma kluczowe znaczenie. Soundbar to małogabarytowe urządzenie, które potrzebuje niewiele miejsca, ponieważ może być umieszczony pod lub nad telewizorem. Nieco więcej przestrzeni wymaga zestaw, który zawiera nie tylko soundbar, ale także zewnętrzny subwoofer oraz głośniki tylne.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku kina domowego – wielość i różnorodność głośników wymaga nie tylko dużej przestrzeni, ale także przemyślanego ich rozmieszczenia. Instalacja kina domowego nie jest możliwa bez odpowiedniego metrażu, który pozwoli rozlokować sprzęt w sposób, który nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu przestrzeni. Jeśli nie jesteś fanem kabli i dużej ilości elektroniki we wnętrzach, kino domowe może okazać się rozwiązaniem nie dla Ciebie.

Estetyka vs możliwości

Soundbar to sprzęt, który łatwo wkomponować w wystrój swojego salonu czy sypialni, nie zaburzając stylu i estetyki pomieszczenia – jego opływowa, podłużna konstrukcja, która niemal w ogóle nie ingeruje w estetykę danego wnętrza, to zdecydowana zaleta tego urządzenia. Co więcej, na rynku jest dostępnych wiele modelów, które nie tylko różnią się pod względem właściwości, ale i kształtów czy kolorów, dlatego dopasowanie wyglądu soundbara do wnętrza nie będzie stanowiło większego problemu.

W przypadku kina domowego mamy do czynienia z dużym rozmiarem i wielością sprzętów, które nie tylko wymagają odpowiedniego rozmieszczenia i przestrzeni, ale także są bardzo widocznym elementem wnętrza. Choć na rynku nie brakuje zestawów wykonanych z wysokim poczuciem estetyki, kupno kina domowego jest rozwiązaniem stworzonym dla prawdziwych audiofilów, którym nie przeszkadza elektronika jako widoczny element wnętrza. Reasumując, podczas gdy kino domowe to wybór dla tych, którzy dźwięk cenią sobie ponad wszystko, soundbar łączy w sobie minimalizm konstrukcji i maksimum dźwięku.

Wygoda instalacji – soundbar czy kino domowe?

Choć kino domowe daje szerokie możliwości w zakresie dźwięku, jego sposób instalacji może sprawiać trudności. Wielość głośników, które muszą znaleźć się w konkretnym miejscu i ilość splątanych kabli mogą odstraszyć niejednego fana kinowych efektów. Dla wielbicieli minimalizmu i bezprzewodowych urządzeń powstał soundbar, który łączy się z urządzeniami w sposób bezprzewodowy, to znaczy poprzez Bluetooth lub Wi-Fi. Jedynym warunkiem jest obsługiwanie tej funkcji przez telewizor, laptop lub inne urządzenie. Nie potrzebujesz już szukać miejsc, w których schowasz plączące się pod nogami kable – soundbar podłączyć bezprzewodowo lub za pomocą jednego kabla: HDMI, złącza optycznego lub portu USB.

Zastanawiasz się, czy wybrać soundbar czy kino domowe? Być może lepszym rozwiązaniem będzie soundbar będący połączeniem estetyki, łatwości instalacji i możliwości dźwiękowych w jednym urządzeniu.

 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here