Rozliczenie pit online 2017

Internauci będą mogli wykonać rozliczenie pit online 2017 przez telefon komórkowy. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które niewątpliwie będzie wykorzystane przez użytkowników internetu mobilnego.

Funkcjonalność internetu mobilnego

Funkcjonalność internetu mobilnego pozwala na dostęp do informacji wszędzie gdzie posiadamy z sobą telefon. Zasięg Internetu mobilnego teraz jest  większy niż zasięg Internetu klasycznego. Korzystanie z internetu na urządzeniach przenośnych nie ogranicza się już do wyszukiwania prostych informacji.

Rozwiązania wykorzystywane w programie pit pozwalają  na rozliczenie pit online 2017 przez telefon komórkowy. Nie wszystkie programy mają taką funkcjonalność. Warto posiadać wiedzę o takiej możliwości, ponieważ telefon komórkowy mamy zawsze przy sobie i możemy wypełnić i wysłać formularze podatkowe z każdego miejsca w dowolnym czasie. System e-Deklaracje jest dostępny przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia nie wyłączając świąt i dni wolnych od pracy.

Dane niezbędne do wypełnienia pit

Do wypełnienia formularzy podatkowych niezbędne poza danymi osobowymi są informacje o przychodach i wydatkach w roku podatkowym. Informacje takie są w większości dostępne elektronicznie. Elektroniczne pity informacyjne możemy otrzymać od płatników, za pośrednictwem których uzyskaliśmy przychody. Przedsiębiorcy również prowadzą księgi przychodów i rozchodów w formie elektronicznej. Przez internet mamy też dostęp do rachunków bankowych, skąd możemy pobrać historię przelewów –  wpływów na konto i obciążeń rachunku. Często też otrzymujemy elektronicznie różne dokumenty, które mogą być przydatne przy rozliczaniu podatku, np umowy najmu.

Dokumentacja potrzebna jest nie tylko do naliczania podatku, ale też do dokonywania odliczeń. Ważne jest zebranie dokumentacji dotyczącej przysługujących nam ulg i wydatków z tego tytułu, aby móc dokonać odliczeń. Warto mieć dostęp do tych dokumentów przez internet – nie zgubią się i zawsze możemy do nich sięgnąć  w razie  potrzeby.

Podpis na formularzu online

Po wypełnieniu formularzy podatkowych przed wysłaniem do systemu e-Deklaracje należy złożyć podpis elektroniczny. Nie jest już wymagany od podatników będących osobami fizycznymi płatny kwalifikowany podpis elektroniczny zabezpieczony certyfikatem . Deklaracje podpisujemy zestawem danych identyfikujących podatnika:  imię, nazwisko, data urodzenia, adres, właściwy identyfikator podatkowy i kwota przychodu z deklaracji pit z poprzedniego roku). Kwota przychodu, która musimy wpisać, może sprawić nam najwięcej kłopotu. Dobrze jest więc mieć elektroniczny dostęp do deklaracji składanych rok wcześniej, aby poznać wysokość tej kwoty. Można wpisać przychód wykazany w dowolnej deklaracji, a jeśli nie składaliśmy zeznania, wpisać zero.

Poprawne przesłanie formularzy podatkowych przez internet zostanie potwierdzone elektronicznym UPO, czyli Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru.

Przekazanie 1% dla OPP
Internauci rozliczający pit online 2017 mogą przekazać 1% swojego podatku wybranej fundacji, stowarzyszeniu, która posiada status organizacji pożytku publicznego i jest uprawniona do zbierania 1%. Wystarczy na wypełnianym formularzu w rubrykach do tego przeznaczonych wpisać numer KRS organizacji oraz kwotę, jaką chcemy jej ofiarować. Można też podać dodatkowe informacje, jak cel szczegółowy, na który chcemy przeznaczyć nasz 1%, czy swoje dane osobowe i  kontaktowe do wiadomości organizacji.  Przekazaniem pieniędzy zajmie się Naczelnik Urzędu skarbowego.

[Głosów:8    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here