Rodzaje i wykorzystanie Kartonów klapowych

0
2018

Opakowania kartonowe powinny być wytrzymałe i łatwe w obsłudze. Istotne jest także to, aby były dopasowane do indywidualnych wymagań Klienta. Każdy, kto szuka kartonów klapowych wysokich jakości, powinien skorzystać z ofert sprawdzonych i cenionych producentów.

Rodzaje kartonów klapowych

Na rynku nie brakuje opakowań wykonanych z tektury o różnej gramaturze i odmiennych parametrach. W zależności od swoich wymagań, masz do wyboru opakowania z mniej lub bardziej wytrzymałej tektury. Najczęściej sprzedawana jest tektura 3-, lub 5-warstwowa.

Producenci oferują zarówno falistą, jak i litą tekturę. Warto wiedzieć, że na specjalne życzenie wykonać mogą też w kartonie praktyczne perforacje, uchwyty lub otwory. Wybierając model, należy wziąć pod uwagę to, że istnieją kartony o różnym sposobie łączenia.

Mogą być one sklejane, szyte, a także składane. Proponujemy przyjrzeć się bliżej poszczególnym rodzajom klapowych opakowań kartonowych i wybrać optymalną dla siebie opcję.

Co trzeba wiedzieć o opakowaniach z tektur 3-, i 5-warstwowych?

Kupując opakowania kartonowe, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wielkość, ale też na to, z ilu warstw się składają. Trzywarstwowe tektury powstają z dwóch gładkich zewnętrznych arkuszy, pomiędzy którymi umieszcza się jedną pofalowaną warstwę. Takie kartony to najlepsze rozwiązanie w przypadku opakowań jednostkowych.

Odległość między gładkimi warstwami może być różna (dlatego wyróżniamy fale E,B i C). Szukając szczególnie mocnych i sztywnych opakowań kartonowych, które sprawdzą się podczas przeprowadzek, a także w trakcie przenoszenia sprzętu AGD i RTV oraz okażą się świetną ochroną towarów pakowanych na palety, najlepiej wybierać spośród kartonów 5-warstwowych.

Takie opakowania wytrzymują nacisk dużych i ciężkich przedmiotów – zwłaszcza jeśli są to modele z podwójnym dnem. W tekturach 5-warstwowych stosuje się fale łączone, na przykład BC.

A może pudełka z tektury falistej lub litej?

Te kartony również są wytrzymałe, jednak znakomicie sprawdzają się także podczas pakowania delikatnych i kruchych przedmiotów. Tektura falista ma dwie warstwy – warstwa falista jest połączona tylko z jedną gładką warstwą. Gramatura takiej tektury to 200g/m2. Dla porównania, gramatura 5-warstwowej tektury, z której wykonywane są wielkogabarytowe opakowania zbiorcze, wynosi od 450 g/m2 do 760 g/m2. Z kolei tektura lita, wyjątkowo odporna na wilgoć i idealna do pakowania żywności ma gramaturę do 1200 g/m2.

Opakowania kartonowe na miarę indywidualnych potrzeb

Znalezienie odpowiednich opakowań z tektury jest naprawdę proste. Nie ulega wątpliwości, że producenci opakowań kartonowych dokładają wszelkich starań, by każdy potencjalny Klient trafił na produkt o optymalnych parametrach.

Dla osób rozglądających się za wielkogabarytowymi opakowaniami zbiorczymi ważną informacją jest to, że występują kartony o różnych wymiarach. Mimo że opakowania te oraz inne oferowane przez firmy modele idealnie sprawdzają się w wielu przypadkach, to jednak zdarza się, że Klienci mają specjalne wymagania.

Dlatego właśnie producenci sprzedają również kartony klapowe niestandardowe, produkowane pod indywidualne zamówienia. Opakowania te powstają z tektury 3-, lub 5-warstwowej i mają gramaturę uzależnioną od potrzeb zamawiającej je osoby. Może być bardzo cienka lub wyjątkowo gruba, w sam raz do pakowania małych i delikatnych lub dużych i ciężkich przedmiotów, w tym sprzętu elektronicznego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tekturze i jej rodzajach, dobrym pomysłem będzie wejście tutaj.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here