Relokuj swoje życie IT do Krakowa

Kraków daje specjaliście IT wszystko, aby osiągnąć zawodowe spełnienie. Jak w pełni skorzystać z potencjału miasta?

Kraków – miasto, które dla większości Polaków kojarzy się z turystyką oraz zanieczyszczającymi okolicę gołębiami. Ale nie dla branży IT, która już dawno przegoniła cienie historii, koncentrując się tu i teraz, na dynamicznie zmieniającej się przyszłości. To w Krakowie tysiące specjalistów IT realizuje codziennie projekty, które mają wpływ na życie nie tylko Polaków, ale i mieszkańców krajów, w których technologia jest później wdrażania. Programiści swoją pracą stymulują rozwój przemysłu lotniczego, bankowość, transport czy medycynę. Pośrednio ratują i ludzkie życie, pracując nad oprogramowaniem autonomicznych samochodów czy aplikacji medycznych. 

Kiedy w pracy programisty 99% zadań jest powtarzalnych, a po kilku latach pojawia się ryzyko wypalenia zawodowego, perspektywa nowej pracy nadchodzi nieuchronnie. W branży IT zmiana pracy lub projektu po 2-3 latach jest naturalnym elementem higieny zawodowej. Praca w mniejszym centrum IT w pewnym momencie przestaje wystarczać.

Praca IT w Krakowie daje duże możliwości rozwoju. Jako jedno z czołowych centrów nowoczesnych technologii, które z roku na rok przyciąga duże firmy IT, nie wspominając o rosnących start up`ach, pozwala programiście na rozwój zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Bo poza wynagrodzeniem równie ważne jest środowisko pracy oraz sam projekt. Duża różnorodność projektów oferuje firma IT z Krakowa Infolet,  której specjaliści pracują w takich branżach jak automotive, lotnictwo, przemysł turystyczny, telekomunikacja czy bankowość.  Projekty trwają średnio rok, co daje duże możliwości rozwoju, w tym zmianę głównego języka programowania.  Firma zachęca do poszerzania swoich kompetencji poprzez udział w konferencjach, w ramach której programiści występują jako eksperci.

Aby przeciwdziałać wypaleniu zawodowym, warto równolegle korzystać z innych możliwości spędzania wolnego czasu. Kraków, poza rozwojem zawodowym, wzbogaca również kulturą. Mnogość muzeów, zabytków, oraz turystycznych szklaków sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Miłośnicy sportu mogą skorzystać z bogatego zaplecza rekreacyjnego w postaci basenów, ścianek wspinaczkowych, klubów sportowych, co gwarantuje z kolei karta Multisport, jako forma benefitu. Programiści, którzy już założyli rodzinę, lub planują ją założyć, coraz częściej decydują się wynajem mieszkania na obrzeżach miasta lub pobliskiej miejscowości, np. Bieżanowie, Podłężu, Wieliczce.  Warto rozważyć tę możliwość, jeśli miejsce pracy znajduje się na obrzeżach miasta. Dojazd do pracy z miejscowości położonych w pobliżu wjazdu na autostradę nierzadko zajmuje mniej czasu niż przejazd przez całe miasto. 

Aby odciążyć pracownika od kosztów przeprowadzki, Infolet wypłaca w trzymiesięcznych ratach bonifikatę, którą można przeznaczyć np. na kaucję za wynajem mieszkania. Adaptacja do nowego życia jest szybsza, gdyż krakowska firma IT wspiera przez pierwsze miesiące pracy członków rodziny relokującego się pracownika. Programista ma do dyspozycji Relocation Concierge, który ułatwia znalezienie mieszkania, zarekomenduje placówkę szkolną dla dzieci, czy wyręczy w sprawach urzędowych. W przypadku zagranicznych relokacji firma otacza programistę szerszą opieką, zanim ten poczuje się pewnie w nowym środowisku.

Powyższe działania to coś więcej niż przekazanie pliku dokumentów oraz przewodnika po mieście. Może się wydawać, że firma ingeruje w życie prywatne pracownika. W rzeczywistości odpowiada na potrzeby, które są skutkiem podjętej decyzji o podłożu zawodowym. To pewność, że pracodawca dostrzega potrzeby pracownika oraz wyzwania związane ze zmianą życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here