białych wnętrz

Biały kolor rozświetla każde pomieszczenie, wnętrze jest świeże i eleganckie. Projektant wnętrz z Warszawy wyjaśnia jak łatwo przestrzegając 10 zasad urządzić pokój w 50 odcieniach bieli.

1. Spójrz na kolor biały jak na pusty arkusz.

Postrzegaj biel jako pole do kreatywności! Brak koloru pozwala odkryć istotę pomieszczenia, skupić się na tym, co najpiękniejsze i najważniejsze – czy to widok z okna, zabytkowy stół czy designerski żyrandol.

2. Użyj bieli we wnętrzu kuchni

Duże, jasne powierzchnie świetnie prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych kuchniach. Piękno bieli tkwi w bogactwie odcieni. Mleczna biel świetnie komponuje się z tradycyjnymi drewnianymi szafkami i marmurowymi blatami, a śnieżnobiałe błyszczące powierzchnie to podstawa minimalistycznych, funkcjonalnych kuchni.

3. Połącz biel z metalem

Połączenie bieli z metalem to jeden z trendów, które obserwujemy już od dawna. Biel wygląda świetnie w połączeniu ze stalą, miedzią, mosiądzem i złotem. Stal najlepiej zastosować w kuchni, a cieplejsze metale w salonie i sypialni.

4. Wybierz odpowiednie materiały

Wiem jaka jest Twoja główna rozterka: jasne meble brudzą się. W rzeczywistości wszystko zależy od materiału, z którego są wykonane. W salonach i jadalniach, gdzie członkowie rodziny co wieczór oglądają telewizję z popcornem lub goście przesiadują do późna, używaj mebli ze sztucznej skóry lub zamszu. Dodatkowa narzuta ochroni kanapę przed dziećmi i zwierzętami.

5. Zawieś duży obraz w widocznym miejscu

Brak tła idealnie nadaje się do wyeksponowania obrazu, umieszczenia autorskiej rzeźby, która w innych przypadkach może wyglądać dziwnie i nieodpowiednio. Na białej ścianie nad kominkiem lub łóżkiem płótno i plakat przyciągną maksymalną uwagę.

6. Wybierz odpowiedni odcień bieli

Wierz lub nie, ale są setki odcieni bieli! Każdy kolor, od czerwonego po fioletowy, ma swój odpowiednik w palecie bieli. Postaw na gamę, która najbardziej pasuje do Twojego domu i Twoich preferencji.

7. Stwórz warstwy z wielu odcieni bieli

Jeśli pokój nie ma osobowości i wygląda zbyt skromnie, nakładaj różne odcienie bieli, jeden na drugi. Połącz tkaniny i powierzchnie o wyrazistej bieli, ciepłej bieli, ciepłej szarości i szarości. Wnętrze nabierze głębi. Technika ta sprawdza się szczególnie dobrze w sypialni czy salonie, gdzie można bawić się światłocieniem w zestawieniach zasłon, narzut, pościeli i tapicerki.

8. Zmień akcenty w zależności od pory roku

Biel jest jak puste płótno, na którym kilkoma pociągnięciami można stworzyć nowy obraz. Wystarczy zmienić dywan, poszewki na poduszki, pościel czy zasłony, a wnętrze ulegnie całkowitej przemianie.

9. Dodaj kolor do białej łazienki

Ciekawym sposobem na zaskoczenie gości i dodanie energii do znanego wnętrza łazienki jest udekorowanie jednej ze ścian białą mozaiką. Uzupełnij ją granatowymi lub srebrnymi płytkami, aby stworzyć spersonalizowaną białą łazienkę.

10. Ukryj wady i podkreśl zalety

Biel nie tylko sprawia, że mieszkanie jest tak jasne, jak to tylko możliwe, ale także maskuje wszystkie wady: rury rozciągnięte wzdłuż ścian, nierówności płyt kartonowo-gipsowych. Jednocześnie biel podkreśla sztukaterię i wzór sztukaterii.

O efekcie metamorfozy pięknego białego mieszkania można przeczytać w artykule https://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/aranzacja-wnetrz/277086,metamorfoza-mieszkania-z-lat

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here