Podstawa bezpiecznej pracy z domu – jakie korzyści daje program antywirusowy

0
920

Rok 2020 zmienił nawyki zawodowe wielu ludzi i spora część z nich zaczęła pracować zdalnie. Też do nich należysz? W takim razie z pewnością jesteś ciekaw, jak robić to w bezpieczny sposób. Ważne dane firmowe, na których pracujesz, dotychczas chronione w przystosowanym do tego miejscu pracy, teraz są w Twoim komputerze domowym. Bądź odpowiedzialny i zabezpiecz je odpowiednio.

Bezpieczeństwo pracy? Postaw na ochronę komputera przed wirusami

Niezależnie od tego czy pracujesz na Twoim osobistym komputerze, czy tym zapewnionym przez pracodawcę, musisz dobrze go chronić. W Twojej firmie istnieje cała infrastruktura, jaka temu służy, a której nie odtworzysz w warunkach domowych. Niezbędnym minimum jest zatem dobry antywirus. Dzięki niemu wszystkie strony, które odwiedzasz, będą skanowane pod kątem zagrożeń, a ataki z ich strony będą natychmiast blokowane. Cechą najlepszych skanerów antywirusowych jest to, że posiadają rozległą i ciągle aktualizowaną bazę informacji na temat złośliwego oprogramowania. Dzięki temu są w stanie wykryć wszystkie niebezpieczeństwa bardzo szybko i je zneutralizować. Tyczy się to także plików, które musisz pobrać w ramach pracy, albo skopiować na komputer przy pomocy dysków przenośnych. Z odpowiednim programem, możesz być spokojny o to, że nie zainfekujesz nimi sprzętu. Zagrożenie kradzieży ważnych danych przez oprogramowanie typu ransomware, również zostanie zredukowane do minimum. Najlepsze antywirusy dla Windows 10 potrafią nawet przeanalizować pliki pod kątem najnowszych wirusów, których nie mają jeszcze w bazie danych. Sprawdzają wtedy ich wszystkie, odbiegające od normy aktywności.

Najlepszy antywirus na komputer – funkcjonalności

Korzystając z komputera do celów służbowych z pewnością będziesz odbierał dużo więcej wiadomości email. Zadbaj o to, by antywirus internetowy, z którego korzystasz, miał również skaner dla poczty. Maile często bywają nośnikami złośliwego oprogramowania. Program antywirusowy skanuje je na bieżąco i usuwa odnośniki zawierające wirusy, które Ty mógłbyś przeoczyć, albo kliknąć w odnośniki w nich zawarte przez nieuwagę. W dzisiejszych czasach niezbędnym standardem są również filtry antyspamowe, które usprawnią Twoją pracę, blokując wiadomości noszące znaki spamu.

Jaki program antywirusowy? Poznaj naszą propozycję

Wybierz program, który będzie dostosowany do potrzeb Twojej pracy. Nasza propozycja to G Data Internet Security – najlepszy antywirus na komputer działający pod Windows. Zawiera wszystkie wymienione wyżej funkcjonalności i wiele więcej! Przekonaj się sam i sprawdź szczegóły na gdata.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here