Po co prowadzić blog firmowy

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na założenie firmowego bloga. Jest to doskonały ruch marketingowy ‒ w ten sposób zapewnimy sobie darmową reklamę, a nasz klient poczuje, że jest z nami w stałym kontakcie. Prezentujemy kilka najważniejszych zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie bloga.

1. Dzięki prowadzeniu bloga więcej osób dowie się o istnieniu Twojej firmy

Aktywne prowadzenie bloga danej firmy, zapewnia podniesienie jej pozycji w wyszukiwarce Google. Tym samym zwiększają się szanse, że potencjalni klienci dowiedzą się o naszej ofercie. By algorytmy Google dostrzegły firmowego bloga, należy przynajmniej dwa razy w tygodniu wstawiać na niego nowe posty. Pamiętajmy, by artykuły, które na nim zamieścimy, były jak najciekawsze, oryginalne i pasowały swoją tematyką do profilu firmy. Nudny blog, na którym znajduje się tylko kilka wpisów sprzed kilku miesięcy, nie tylko nie przyciąga nowych klientów, ale wręcz ich odstrasza. Wystawia on bowiem negatywne świadectwo o firmie.

2. Blogi firmowe przyczyniają się do utworzenia więzi z klientem

Odpowiednio poprowadzony blog może sprawić, że klient poczuje sympatię do naszej firmy, tak, jak gdyby zaprzyjaźniał się z rzeczywistą osobą. W takim wypadku mówimy o utworzeniu się niezwykle korzystnej dla nas więzi między przedsiębiorstwem a klientem. Najlepszym sposobem na wykształcenie się tego typu relacji jest prowadzenie bloga w bardziej spersonalizowany sposób. Osiągniemy to m. in. pisząc prostym i potocznym językiem recenzje oferowanych przez nas produktów. Istotne jest także odpowiadanie na komentarze, jakie mogą pojawić się pod postami, dzięki temu nasi klienci poczują, że ich doceniamy i bierzemy pod uwagę ich opinie.

3. Klient zapozna się z oferowanym przez Twoja firmę asortymentem/usługami

Obecnie, coraz więcej ludzi przed dokonaniem ważnego zakupu, sięga po informacje o danym produkcie lub firmie do Internetu. W takim wypadku rola bloga firmowego jest niezastąpiona. Jest to rodzaj content marketingu, który w tym wypadku ‒ w przeciwieństwie do wielu innych jego odmian ‒ jest całkowicie bezpłatny! Możemy wstawiać tam posty opisujące nasz asortyment w jak najlepszym świetle. Blog to również doskonałe miejsce do przekazywania naszym klientom informacji o nowościach, o których w inny sposób mogliby się nigdy nie dowiedzieć.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here