Ochroń swoje dane za pomocą nowoczesnej technologii

Współcześnie niezwykle ważne jest to, aby chronić swoje dane wrażliwe. Ujawniamy je w różnych sytuacjach. Podczas wizyty w banku, u lekarza czy kiedy spotykamy się z prawnikiem. Ochrona danych wrażliwych jest niezwykle istotna. Każdy, kto próbuje mieć do nich dostęp ma złe zamiary. Takie informacje mogą służyć do szantażu, albo do odkrycia naszych słabych punktów. Niekiedy nawet najbliższe nam osoby rejestrują każdy ruch, jaki wykonujemy.

Ochrona danych wrażliwych – strzeż swoich danych

Jeśli nie czujesz się pewnie w pracy, w domu czy w firmie i chcesz sprawdzić czy nikt nie próbuje uzyskać dostępu do Twoich danych wrażliwych, to koniecznie zaopatrz się w odpowiednie urządzenia pozwalające to zweryfikować.

Wykrywacz kamer. Sprawdź czy nikt Cię nie podgląda

Kamery mogą być wszędzie. Na bankomacie (aby dowiedzieć się jaki jest Twój PIN), w nowo zakupionym samochodzie, a nawet w miejscach, w których najmniej się tego spodziewamy. Osoby je montujące chcą wykorzystać nagrania aby nam zaszkodzić, albo coś zyskać. Skuteczną ochroną przed takimi sposobami jest wykrywacz kamer. Takie urządzenie przeskanuje każde pomieszczenie, w którym jesteś, będziesz czuć się bezpiecznie. Nigdy nie wiesz czy u przyjaciela, którego odwiedzasz ktoś nie zamontował kamery. Może ta osoba chce dowiedzieć się czegoś o nim, ale przy okazji pozna Twoje sekrety, plany biznesowe czy poglądy, których nie chcesz ujawniać publicznie. A może ukryty monitoring umieścił przy okazji pozornie przyjaznej wizyty ktoś, kto chce Cię okraść. Będzie tylko czekał na Twoją nieobecność, aby dostać się do Twojego mieszkania. 

Podstawowe zasady ochrony danych osobowych – dowiedz się jak chronić swoje dane

Administrator Twoich danych osobowych musi mieć zgodę na ich posiadanie oraz przetwarzanie. Jeśli jej nie udzieliłeś, możesz nie tylko zgłosić tę sprawę, ale także domagać się odszkodowania. Mamy prawo do zarządzania naszymi danymi, zmiany ich oraz weryfikacji tego, jakie informacje o nas są przetwarzane. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie dotrzeć do tego, kto gromadzi nasze dane i nas podgląda. Jedynym sposobem na weryfikację takich działań jest zakupienie sprzętu, który wykrywa urządzenia monitorujące i podsłuchujące. Wtedy odkryjesz czy w Twoim otoczeniu, albo budynku wysokiego zaufania (na przykład w kancelarii prawnej) nikt nie próbuje uzyskać o Tobie informacji. Taki sprzęt jest ważny także podczas podróży. W niektórych miejscach hotelowych są zamontowane ukryte kamery, a to przekracza granice prywatności. Warto znać podstawowe zasady ochrony danych osobowych i pilnować swoich praw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here