Metalowe czy drewniane? Wybierz krzesła do swojego wnętrza

0
2877

Krzesła są niezbędnym elementem wyposażenia każdej jadalni. Muszą być wygodne, praktyczne i pasować od wystroju wnętrza. Z jakiego materiału powinny być wykonane? Metal czy drewno?

Kwestia obicia
Przy wyborze krzeseł, zawsze należy dobrze zastanowić się nad wyborem tapicerki. Obicie krzeseł jest tym, co rzuca się w oczy dużo bardziej niż materiał jego konstrukcji. W związku z tym, nie można rozpatrywać wyboru krzeseł jedynie pod kątem ich ramy. Pod uwagę należy też wziąć obicie oraz ogólne wrażenie jakie daje połączenie tych dwóch elementów. Krzesła powinny dobrze współgrać ze stołem lub biurkiem. Powinny uzupełniać aranżację wnętrza, ale nie mogą go dominować. Główną rolę odgrywa stół.

Metalowe profile
Metalowe konstrukcje krzeseł pasują do nowoczesnych, loftowych i industrialnych pomieszczeń. Dobrze prezentują się w połączeniu ze stołami o szklanych blatach i chromowanych nogach. Są minimalistyczne i bardzo eleganckie, co sprawia, że równie często, co do jadalni, są wybierane do biur i sal konferencyjnych. Obicia powinny być wygodne, dopasowane do profilu kręgosłupa, co zapewni, że spędzanie godzin w pozycji siedzącej, nie obciąża pleców. Obecnie, najmodniejsze krzesła mają pikowane obicia. Są kwintesencją elegancji, więc bardzo często uwzględnia się je w projektach wnętrz przygotowywanych przez profesjonalnych projektantów sklepu meblowego Edinos.pl oraz innych pracowni.

Krzesła z drewna
Tradycyjne krzesła drewniane są klasycznym rozwiązaniem stosowanym we wielu jadalniach. Krzesła te, często nie mają tapicerowanego obicia lub mają wyłożone tylko siedzisko. W pierwszym wspomnianym przypadku, gdy obicia nie ma wcale, krzesło jest w całości złożone z drewna. Dla wygodny, można położyć na nim poduszkę. Zmiana poduszki, to sposób na szybką, prostą i tanią metamorfozę wnętrza. Krzesło z drewna, nawet gdy jest w całości tapicerowane – nie wygląda tak nowocześnie jak krzesło metalowe. Pasują do tradycyjnych wnętrz. Są mniej eleganckie i dużo cięższe w wyrazie. Wyjątkiem są krzesła o niskich oparciach. Mają one drewniane nogi, ale siedzisko i oparcie są w całości tapicerowane. Krzesła te nie zapewnią wygodnego siedzenia przez długie godziny, ale nadają się idealnie do spożycia posiłku lub wypicia szybkiej kawy. Krzesła te są odważne i nowatorskie.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here