Kombajn kosmetyczny — co warto o nim wiedzieć?

0
664

Szukasz nowoczesnego sprzętu do swojego salonu piękności? W takim razie koniecznie powinnaś zwrócić uwagę na kombajny kosmetyczne. Te urządzenia są prawdziwym hitem wśród profesjonalistek z branży urodowej. I trudno się temu dziwić, ponieważ jest to niesamowicie przydatny sprzęt. Przekonaj się, czy kombajn kosmetyczny może sprawdzić się również w twoim miejscu pracy.

Czym jest kombajn kosmetyczny?

Wbrew pozorom kombajny kosmetyczne mają niewiele wspólnego z maszynami rolniczymi, choć są równie wielofunkcyjne. Pozwalają na wykonywanie wielu zabiegów, do których przeprowadzenia przeważnie konieczny jest zakup kilku różnych urządzeń. Taki sprzęt może mieć kilka, kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt funkcji. Jego wygląd zależy od wizji producenta i liczby wbudowanych opcji. Przykładowo kombajn kosmetyczny z oferty ACTIVESHOP może być dość kompaktowy i ważyć kilkanaście kilogramów, ale może też mieć kilkadziesiąt kilogramów i całkiem spore rozmiary.

Funkcje kombajnu kosmetycznego

Dostępne funkcje zależą od modelu urządzenia. Kombajn kosmetyczny może pozwolić na przeprowadzenie m.in. peelingu kawitacyjnego, sonofrezy, jonofrezy, mikrodermabrazji czy też mezoterapii. Niekiedy sprzęt może być wyposażony w elementy umożliwiające także np. aromaterapię, ozonoterapię, waponizację, liposukcję i dermomasaż. Ciekawą opcją może być ponadto analizer skóry, który ułatwi dobranie zabiegów do potrzeb skóry klientki. Podczas zakupów warto zastanowić się, jakie funkcje kombajnu sprawdzą się w konkretnym gabinecie kosmetycznym.

Dla kogo jest kombajn kosmetyczny?

Kombajny kosmetyczne są przeznaczone przede wszystkim do profesjonalnego użytku. Najczęściej można spotkać je w klasycznych salonach urody. Ponadto mogą być elementem wyposażenia ośrodka SPA czy też gabinetu medycyny estetycznej. Taki sprzęt nadaje się również do użytku domowego, choć należy mieć przynajmniej podstawową wiedzę dotyczącą prawidłowego przeprowadzania zabiegów kosmetycznych. W przypadku korzystania z kombajnu w domu można zdecydować się na nieco mniejsze i tańsze urządzenie.

Zalety kombajnu kosmetycznego

Inwestycja w kombajn kosmetyczny zdecydowanie się opłaca. Przede wszystkim taki sprzęt zajmuje znacznie mniej miejsca niż kilka osobnych urządzeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych gabinetów, w których ważne jest dobre zagospodarowanie przestrzeni. Ponadto przeważnie kombajny kosmetyczne są tańszym rozwiązaniem niż zakup osobno urządzenia do każdego z oferowanych zabiegów. Nowoczesny sprzęt może też mieć pozytywny wpływ na wizerunek firmy.

Jak wybrać kombajn kosmetyczny?

Wybór kombajnów kosmetycznych jest dość duży, dlatego warto dobrze przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu. Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę dostępne funkcje. Jednak zamiast skupiać się na ich liczbie, lepiej wybrać model odpowiadający potrzebom salonu. Dodatkowo nie zaszkodzi przyjrzeć się takim kwestiom jak m.in. łatwość obsługi, posiadane atesty  czy też opcja demontażu umożliwiająca jednoczesną pracę przy kilku stanowiskach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here