Jaki tani komputer wybrać do firmy

0
2679

Dziś nie wyobrażamy sobie funkcjonowania firmy bez komputerów. Służą nam do kontaktu z klientami i kontrahentami, do obsługi bankowości internetowej, wystawiania faktur i realizacji zamówień. Jaki komputer do firmy powinniśmy wybrać?

Komputer do firmy – jaki powinien być?

Wybór komputera do firmy nigdy nie powinien być przypadkowy. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, dla jakiego pracownika wybieramy ten komputer i jakie parametry potrzebne są na konkretnym stanowisku pracy.

  • Inaczej wybierzemy komputer dla sekretarki, która potrzebuje wyłącznie dobrej jakości monitora oraz niewielkiej ilości pamięci na dysku twardym i małej obudowy.
  • Z kolei grafik będzie już potrzebował bardzo nowoczesnego komputera z najlepszym procesorem, wyjątkowo pojemnym dyskiem twardym, wysokiej klasy dedykowaną kartą graficzną oraz dużą ilością pamięci RAM.
  • Programista albo pracownik działu obsługi klienta potrzebują komputerów ze średniej półki cenowej, z parametrami, które pozwalają na wygodną pracę, ale nie są najlepsze z możliwych.

Wybór komputera jest uzależniony też od miejsca, w którym będziemy go użytkować. W przypadku biura dobrym rozwiązaniem będzie wydajny komputer PC, natomiast w recepcji najlepiej będzie zastosować komputer All-In-One, dlatego że wygląda estetycznie i zajmuje mniej mniej miejsca, a dodatkowo też pozbywamy się problemu z plątaniną kabli.

W branży IT i w przypadku stanowisk, które są bardzo wymagające, można się wyposażyć w profesjonalny biznesowy komputer, na przykład laptop Lenovo ThinkPad. Z kolei w miejscach, gdzie jakość nie jest aż tak mocno wymagana, wystarczający będzie komputer ze średniej półki cenowej. Wśród takich komputerów możemy wyróżnić na przykład urządzenia Asus, Fujitsu Siemens czy HP.

Tani czy drogi komputer firmowy?

Koszt zakupu komputera wynika bezpośrednio z jego klasy. Ciężko jest kupić bardzo tanio najnowocześniejszy komputer z procesorem 8. generacji i najnowszą kartą graficzną nVidia. Z kolei dziwnym byłoby, gdybyśmy chcieli kupić za kilkanaście tysięcy podstawowy komputer, jaki nie oferuje nic poza tym, co urządzenia z najniższej półki cenowej. Im bardziej wymagająca jest praca, ten droższy powinien być komputer i tutaj na przykład doskonałym sposobem na obniżenie wydatków na zakup komputera jest wybór sprzętu poleasingowego. Komputer poleasingowy może mieć bardzo dobre parametry, a jednocześnie może być wyjątkowo tani. Przeczytaj więcej na https://superfinansowy.pl/dla-firm/tanie-komputery-poleasingowe-dla-firm

Jaka marka komputera?

Cześć przedsiębiorców sądzi, że dla dobrego imienia firmy najlepiej jest inwestować w najdroższy i najwyższej klasy sprzęt i że marka ma ogromne znaczenie w tym, jak kontrahenci i klienci odbierają firmę. Po części jest to prawda, bo wysokiej klasy sprzęt sugeruje profesjonalizm oraz duży budżet, a duży budżet może pochodzić przecież tylko i wyłącznie z wielu udanych transakcji. Oczywiście, jeśli firma ma duży budżet i jest sobie w stanie pozwolić na zakup drogich komputerów, to jak najbardziej może to zrobić, ale jeżeli firma dopiero startuje albo ma okrojony budżet i woli inwestować pieniądze w ważniejsze aspekty działalności, to zakup najnowocześniejszych komputerów tylko po to, żeby „pokazać” się innym ludziom, mija się z celem. Jeśli wydamy duże pieniądze na komputery, które właściwie i tak stoją w biurze i których nikt nie ogląda ani nie wykorzystuje ich możliwości i braknie nam pieniędzy na strategiczne cele, to z pewnością ten wybór nie był dobrym rozwiązaniem. W takim przypadku warto poszukać alternatywy i są nią wspomniane wyżej komputery poleasingowe – tanie, a mimo to bardzo dobrej jakości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here