Jaki komputer stacjonarny do grania wybrać

Komputer nie musi służyć tylko do pracy. Użytkowanie go może też sprawiać przyjemność na przykład podczas grania w gry komputerowe. Masz wysokie wymagania co do rodzaju gier? Na tym samym poziomie muszą być wymagania wobec komputera. O tym dzisiaj opowiemy.

  1. Opcja pierwsza dla graczy: Optimus
  2. Opcja druga dla graczy: Actina

Sprzęt komputerowy nie musi służyć tylko do pracy – może też sprawić nam przyjemność. Będzie mowa o komputerach stacjonarnych, które są coraz rzadziej wybierane, jednak warto rozważyć taki zakup. Z jakiego powodu? To niedrogi sposób na posiadanie dla własnego użytku dobrego oraz wydajnego technicznie sprzętu. Zastanówmy się więc, jaki model wybrać. Tutaj znajdziemy szeroki wybór: https://www.oleole.pl/komputery-stacjonarne-pc.bhtml. Miłośnicy gier komputerowych często mają problemy z doborem do tego celu komputerów. Warto wiedzieć, że nowoczesne gry bardzo eksploatują nie tylko procesor, ale również pamięć operacyjną. Te dwa podzespoły powinny być najbardziej wydajne. Zaleca się kupowanie komputera z procesorem minimum dwurdzeniowym o częstotliwości taktowania pojedynczego rdzenia wyższej niż 2,5 GHz. Pamięć operacyjna RAM powinna mieć rozmiar minimalny 4 GB.  Wcześniej wymienione parametry pozwolą na wygodną i komfortową obsługę średnio skomplikowanych gier. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Zaraz do tego przejdziemy.

Opcja pierwsza dla graczy: Optimus

Komputery do grania wymagają nie tylko – tak jak wcześniej wspominaliśmy – wydajnych procesorów i odpowiedniej pamięci operacyjnej. Bardziej zaawansowane gry słyną z dopracowanej do najmniejszych szczegółów grafiki. By ją właściwie odwzorować nasz sprzęt potrzebuje dedykowanej karty graficznej. Model nVIDIA® GeForce RTX2060 SUPER 8 GB będzie w sam raz. Znajdziemy go komputerze Optimus E-sport Extreme GB360T- CR11. Jak twierdzą specjaliści potrzebna jest karta graficzna dobrze współgrająca z procesorem o minimalnej pamięci 1 GB, jednak to wytyczne sprzed lat. Jak wynika z naszej wcześniejszej wypowiedzi technika poszła do przodu i mamy teraz do wyboru części o większych parametrach. Komputery z serii E-sport Extreme tworzone są z myślą nie tylko o osobach, które rozpoczynają przygodę gamingiem, ale również tych, co siedzą w tym dość długo. Zapewniają płynną grę bez zwieszania się gry w trakcie, a także mają chłodzenie, dzięki, któremu nasz sprzęt się nie przegrzewa. Do tych wszystkich udogodnień firma Optimus dochodziła latami. Jej historia zaczyna się w 1990 roku, kiedy wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy komputer. Zajmowali się nie tylko produkcją i sprzedażą sprzętu wcześniej wspomnianego, ale również tworzeniem oprogramowani oraz świadczeniem usług integracyjnych dla urzędów i przedsiębiorstw. Dzisiaj za ich renoma przemawia rzesza zadowolonych klientów.

Opcja druga dla graczy: Actina

Druga wiodącą firma na rynku, która produkuje komputery do gry, jest Actina. Poczatki tego przedsiębiorstwa sięgają 2001 roku, więc jest 11 lat młodsza od Optimusa. Z kolei od 2016 poszerza i rozbudowuje portfolio komputerów gamingowych. Dopasowuje je do wymagań najlepszych graczy. Jednym z modeli jest Actina by Corsair AMD Ryzen 5 3600. Ten komputer posiada 16 GB wbudowanego RAM-u. Jak wiadomo komputery stacjonarne lubią się przegrzewać zwłaszcza, gdy użytkujemy je podczas grania. Przydają się wydajne systemy chłodzenia, które znajdziemy we wcześniej wspomnianym modelu.

Podsumowując, grać możemy na wszystkich komputerach, jednak na tych dedykowanych znajdziemy udogodnienia techniczne, które pozwolą nam cieszyć się gra i nie martwic o sprzęt. O wszystkich parametrach już wspomnieliśmy. Wyszczególniliśmy też jedne z najlepszych modeli, które znajdują się obecnie na rynku. Zarówno firma Optimus, jak i Actina cieszą się niegasnąca popularnością i renomą. Można tez korzystać z innych firm, jednak jeżeli pragniemy cieszyć się grą, to celujmy w przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją komputerów gamingowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here