W sieci znajdziemy miliony witryn internetowych, należących do firm, organizacji, społeczności czy osób prywatnych. Niektóre z nich podobają nam się bardziej, inne mniej, Niestety, wiele stron internetowych znajdujących się w sieci nie spełnia podstawowych standardów w zakresie funkcjonalności, estetyki czy nawigacji, co może irytować użytkownika i zniechęcać do skorzystania z usług danej osoby lub firmy. Dowiedz się, jaka powinna być profesjonalna strona internetowa.

Decydując się na stworzenie strony internetowej, powinieneś wcielić się w rolę potencjalnego jej użytkownika i spojrzeć na sprawę z praktycznego punktu widzenia. Zadbaj o to, by strona byłą funkcjonalna i łatwa w obsłudze. Jednak jako osoba, wychodząca do ludzi z pewną ofertą (produkty, usługi, informacje), chcesz także, aby twoja witryna wyróżniała się ciekawą szatą graficzną i niebanalnym designem. To z pewnością przyciągnie nowych odbiorców. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni balans i znalezienie złotego środka między tym, co efektowne i funkcjonalne.

Czytelność i intuicyjność

Właściwie zaprojektowana strona internetowa uwzględnia nowe trendy w projektowaniu www, jednak nie przytłacza użytkownika nadmiarem grafik, multimediów czy dodatkowych „wypełniaczy”. Warto pamiętać o funkcjonalności i odpowiednio wyeksponować najważniejsze funkcje, jakie strona daje użytkownikowi. Jeśli menu strony lub przyciski umożliwiające dokonanie zakupu w sklepie internetowym są niewidoczne, lub ukryte w dolnej części strony, użytkownik może po prostu ich nie znaleźć. Szybciej opuści witrynę, niż zacznie poszukiwania elementów, które na innych stronach są czytelne i widoczne. Zastanawiasz się, która firma wykonuje profesjonale strony www? Sprawdź: projektowanie stron internetowych – Warszawa.

Oryginalny layout

Wygląd strony internetowej ma ogromne znaczenie – często równie duże, jak jej merytoryczna zawartość. Użytkownicy nie przepadają za jaskrawymi kolorami, automatycznie uruchamiającą się muzyką czy długo ładującymi się animacjami. Oczywiście, w przypadku stron o charakterze rozrywkowym, można pozwolić sobie na nieco więcej odwagi – odważne tła i ozdobniki sprawdzą się tam lepiej. Jednak strony firmowe powinny prezentować się w pełni profesjonalnie, gdyż wystawiają świadectwo o danym przedsiębiorstwie oraz o jakości świadczonych przez nie usług.

Responsywnść strony internetowej

Tworząc stronę www, nie wolno zapominać, że żyjemy w czasach tabletów, smartfonów i urządzeń mobilnych. Coraz większa liczba użytkowników korzysta właśnie z tych urządzeń do przeglądania sieci. Aby umożliwić im swobodne korzystanie z zawartości strony www, nasza witryna powinna być responsywna, czyli dostosowana do mniejszych ekranów. Posiadanie wersji mobilnej pozwoli na poprawne wyświetlanie strony na urządzeniach przenośnych, co da możliwość efektywnego i satysfakcjonującego korzystania z naszej witryny nie tylko na komputerze. Agencja interaktywna – Warszawa: zobacz ofertę firmy i zleć wykonanie strony www ekspertom!

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here