Gdzie kupić dobre etui do telefonu

Obecnie w internecie możemy znaleźć wiele sklepów oferujących na swoich stronach sprzedaż akcesoriów do smartfonów. Niestety część z nich nie jest nawet warta naszej uwagi, ponieważ sprzedaje tańsze zamienniki, które tylko wyglądem przypominają te oryginalne. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czym należy się kierować przy wyborze sklepu z etui do telefonu,aby nie dać się oszukać i nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Sklepy z akcesoriami do telefonów – jak nie dać się oszukać?

Wybierając sklep internetowy w którym chcemy kupić etui do telefonu i mamy wątpliwości co do jego autentyczności, musimy przede wszystkim sprawdzić czy dany sklep jest zarejestrowany w bazie firm. Najlepiej poszukać takiej informacji wchodząc na rządowe strony CEiDG lub KRS. W przypadku nie zarejestrowanych firm istnieje realne zagrożenie, że podane przez nas dane zostaną sprzedane lub wykorzystane na naszą niekorzyść. Kolejnym krokiem jest zasięgnięcie niezależnych opinii innych użytkowników. Takie informacje możemy znaleźć na rzetelnych portalach gromadzących opinie klientów. Uważajmy również na oceny wystawiane na stronach sklepów ponieważ często zdarza się, że są wystawiane przez pracowników lub po prostu fałszywie wprowadzane.

Na pewno dobrym wyborem będzie oficjalny sklep producenta w naszym kraju ale niestety często zdarza się, że ceny na takich stronach są zawyżone i nie każda marka prowadzi sprzedaż detaliczną. Chcąc kupić etui do telefonu w konkurencyjnym sklepie, możemy upewnić się czy dany sprzedawca oferuje oryginalne produkty. W tym celu można sprawdzić czy kod podany na opakowaniu zgadza się z tym z oficjalnego sklepu. Następnym sposobem jest porównanie cen na innych renomowanych portalach, jeżeli zauważymy duże różnice cenowe to powinno to wzbudzić naszą czujność. Ostatnim sposobem jest sprawdzenie już zakupionego etui, przed rozpakowaniem porównajmy czy pudełko jest takie samo jak na stronie producenta i przyjrzyjmy się czy wszystkie szczegóły są zgodne z oryginałem.

Czym różni się oryginał od podróbki?

Czym różni się oryginał od podróbki

Niektóre firmy chcące szybko zarobić sprzedają podrabiane etui w cenie oryginalnego produktu. Niestety oprócz weryfikacji rzetelności firmy ciężko przestrzec się przed zakupem trefnego etui. Z pozoru odróżnienie podróbki od prawdziwego produktu nie jest takie proste, ponieważ często do złudzenia przypominają markowy. Najważniejsza różnica to jakość wykonania i materiały, które zostały wykorzystane do produkcji. W podróbkach możemy znaleźć niedbałe połączenia materiałów, ostre krawędzie i odstające elementy. Tworzywa użyte do produkcji są znacznie gorsze jakościowo przez co nie chronią skutecznie telefonu i szybko tracą swój kolor oraz strukturę. Oryginalne etui zapewnia dużą dłuższą wytrzymałość i ochronę smartfona na najwyższym poziomie.

Producenci chcąc uchronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami wprowadzają również unikalne numery na opakowaniach, dzięki którym możemy sprawdzić na ich stronach czy etui jest oryginalne. Pamiętajmy również o tym, że sklepy z podróbkami często nie przestrzegają również prawa gwarancyjnego, dlatego możemy mieć problem ze zwróceniem zakupionego pokrowca. W przypadku gdy staniemy się ofiarą takiego oszustwa warto poinformować o tym innych użytkowników na portalach społecznościowych i opiniotwórczych. Zaistniała sytuację możemy również zgłosić do odpowiednich służb, które mogą pomóc nam w dochodzeniu swoich praw.

Jak znaleźć rzetelny sklep z etui?

Jak znaleźć rzetelny sklep z etui

Mając na uwadze wszystkie przytoczone przykłady warto przede wszystkim dokładnie sprawdzić sklep z akcesoriami do telefonów. Nie dajmy się skusić niskimi cenami, które w dużej mierze mogą sugerować, że produkt nie jest oryginalny. Uważajmy również na różnego rodzaju portale aukcyjne, gdzie czasem trudno jest zweryfikować sprzedawcę. Warto również kupować w polskich sklepach, ponieważ możemy dostać zakupiony towar od ręki. Wybierając zaufany sklep mamy pewność, że nasze pieniądze nie pójdą w błoto, zakupione etui jest oryginalny i zapewni skuteczną ochronę na długi czas. Dodatkowo wykwalifikowany personel może nam pomóc w wyborze odpowiedniej obudowy do naszych potrzeb.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Caseworld.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here