Dozowniki – wygodne akcesoria łazienkowe

0
1277

Profesjonalne wyposażenie łazienki w urządzenia higieniczne to priorytet, jeśli chce się, aby przestrzeń ta zapewniała komfort oraz była praktyczna. Wśród produktów, które powinny znaleźć się w każdej toalecie – zwłaszcza przeznaczonej do użytku masowego – znajdują się różne modele dozowników. Jakie akcesoria są dostępne i których z nich nie można pominąć?

Różne rodzaje podajników do łazienki

Istnieje kilka modeli dozowników do produktów higienicznych, które tworzone są z myślą o zachowaniu maksymalnej sterylności. Ich celem jest ograniczenie roznoszenia zarazków i drobnoustrojów – mają umożliwiać pobieranie preparatów czyszczących oraz innych środków bez konieczności dotykania sprzętu.

Aplikatory mydła i środków dezynfekcyjnych

To pierwsze z urządzeń, które przychodzą na myśl, gdy mowa jest o dozownikach higienicznych. Podajniki mydła ułatwiają korzystanie z preparatów w płynie lub w pianie – wystarczy podsunąć dłoń w odpowiednie miejsce, nacisnąć przycisk i na rękach znajduje się precyzyjnie odmierzona dawka środka czyszczącego. Nowocześniejsze modele całkowicie eliminują konieczność dotykania dozownika, gdyż wyposażone są w czujnik ruchu. Reaguje on na obecność dłoni i automatycznie uruchamia aplikator.

Dozowniki ręczników papierowych

Stos papierowych arkuszy do wycierania rąk ułożony niechlujnie w przypadkowym miejscu to zdecydowanie nie jest dobre rozwiązanie. Na takich ręcznikach osiadają bakterie, które podczas osuszania dłoni przechodzą na skórę i ponownie ją zanieczyszczają. Dla zachowania podstawowych zasad higieny wymagane jest zatem, aby ręczniki umieszczone były w specjalnym pojemniku. Może to być podajnik do pociętych kawałków papieru lub dozownik dedykowany ręcznikom w rolce. W każdym z tych przypadków obudowa chroni wnętrze przed drobnoustrojami, zatem sterylność zostaje zachowana.

Dozowniki papieru toaletowego

Oczywiście tego typu produkty również muszą znaleźć się w toalecie publicznej. Zapewniają one wygodne pobieranie papieru i osłaniają go przed zabrudzeniami – użytkownicy toalety mogą więc mieć pewność, że korzystają z czystego środka higienicznego.

Jak wybierać dozowniki? Najważniejsze parametry

Toaleta publiczna to przestrzeń często uczęszczana przez wiele osób. Musi zatem odpowiadać na zróżnicowane potrzeby, wśród których najistotniejsze są:

  • wygoda – akcesoria do użytku publicznego powinny cechować się łatwą, intuicyjną wręcz obsługą, a także zapewniać poczucie komfortu podczas korzystania z nich,
  • odporność – częsta eksploatacja nie może uszkadzać urządzeń w toaletach publicznych. Wielokrotne pobieranie mydła czy papieru musi być zatem gwarantowane,
  • łatwość konserwacji – zarówno utrzymanie w czystości, jak i uzupełnianie zapasów powinno przebiegać sprawnie i szybko,
  • wygląd – schludna estetyka sprzyja wrażeniu higieny, dlatego warto o nią zadbać.

Sprzęt, który spełnia te kryteria idealnie sprawdzi się w miejscach publicznych – w galeriach handlowych, obiektach kulturalnych i gastronomicznych, a także w placówkach medycznych oraz oświatowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here