Co znajdziemy w książkach o rozwoju osobistym

Literatura poruszająca tematykę rozwoju osobistego stała się w ostatnim czasie bardzo popularna i chętnie jest czytana przez praktycznie wszystkich. Są to książki z pogranicza biznesu, psychologii, inwestowania oraz technik NLP. Książki o rozwoju osobistym należą w tym momencie do czołówki literatury przeznaczonej dla osób w wieku produkcyjnym. Źródeł jest bardzo wiele i obecnie każdy coach jest w stanie przygotować swoją własną pozycję. Dlatego też ważne jest kierowanie się informacjami zawartymi w internecie, aby wybrać wartościową literaturę.

Jaką literaturę o rozwoju osobistym najlepiej czytać?

Cóż, ciężko stwierdzić. Niewątpliwie bardzo ważne jest to, aby redaktor książki traktował nas uczciwie i w uczciwy sposób prezentował wszelkie możliwości zmiany swojego życia. Przesycenie niektórych publikacji obietnicami, manipulacją oraz frazesami nie podnosi na duchu, doprowadzając jednoczasowo do spadku zaufania do rozwoju osobistego jako całości. W książkach o rozwoju osobistym należy szukać przede wszystkim praktycznych technik oraz zbadanych przez psychologów metod modyfikacji swoich codziennych zachowań, które będą miały pozytywne przełożenie na całość funkcjonowania. Bezapelacyjnie wartościowe są publikacje przygotowane przez najlepszych psychologów i psychoterapeutów oraz praktyków ekonomii, marketingu i biznesu.

Do problemów najczęściej poruszanych w literaturze coachingowej zalicza się: zarządzanie i kontrola emocji, zwalczanie prokrastynacji, modyfikacja sposobu myślenia, prezencja oraz nawiązywanie kontaktów, przemawianie, prowadzenie negocjacji, zrozumienie podstawowych sprzężeń somatyczno-psychologicznych.

Są to bynajmniej wszystkie kwestie poruszane przez literaturę coachingową. Należy bezwzględnie zatroszczyć się o wybór właściwej literatury. Książki o rozwoju osobistym na rynku wydawniczym pojawiają się jak grzyby po deszczu. Właściwa ocena literatury i skorzystanie z porad specjalistów, którzy coraz częściej recenzują literaturę na pewno będzie pomocne na etapie selekcji źródeł informacji. Dzięki wybraniu odpowiednich książek o rozwoju osobistym istotnie można zmienić swoje życie – ważne jednak, żeby było to realne i żeby autor nie manipulował użytkownikiem.

Najlepsze, przeselekcjonowane i docenione przez praktyków coachingu książki o rozwoju osobistym odnaleźć można na stronie: https://www.books4business.pl/kategoria/rozwoj-osobisty/. Dostępna tam literatura została starannie wybrana od strony jakości i popularności. Można zmienić siebie na lepsze – wystarczy do tego wola i odpowiednia literatura.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here