CMS WordPress w praktyce

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Wykorzystywany jest na wielu witrynach internetowych, niezależnie od tego czy jest to komercyjny projekt, czy prywatna strona www. Jak działa on w praktyce? Podpowiadamy.

Łatwa obsługa

Pierwszy kontakt z systemem WordPress jest zawsze pozytywny. Rzuca się w oczy przede wszystkim łatwa obsługa oraz nieskomplikowane funkcje. Aby dotrzeć do konkretnych opcji wystarczy przejść do wybranych opcji i zmienić poszczególne parametry. Wiele osób, które mają do czynienia po raz pierwszy z systemem nie mają problemu z edytowaniem istniejących tekstów, jak i przygotowywaniem nowych treści w serwisie. Nie potrzebna jest przy tym znajomość HTML oraz innych języków używanych w trakcie tworzenia stron internetowych.

Opłacalne rozwiązanie

WordPress to bardzo opłacalne rozwiązanie, ponieważ jest oparty na tak zwanym kodzie open source. Oznacza to, że podstawowe funkcjonalności i ogromna ilość wtyczek jest dostępna za darmo. To samo dotyczy aktualizacji, które otrzymują wszyscy użytkownicy systemu. Aby więc stworzyć i następnie prowadzić stronę opartą na WordPress nie trzeba wydawać ani grosza na jego zakup i abonament, jak ma to miejsce w przypadku niektórych, innych systemów do zarządzania treścią.

Warto także mieć świadomość, że wiele znanych firm i marek prowadzi swoje strony właśnie na tym systemie. Nie robią tego bez powodu. Wiedzą doskonale, że w każdej chwili mogą rozbudować własną witrynę o nowe funkcje oraz dodatki i tym samym bez wydawania dużych pieniędzy stworzyć stronę firmową, która spełnia rosnące oczekiwania klientów. Więcej na temat sposobów wdrożenia takich rozwiązań można przeczytać na stronie https://www.venti.pl/systemy_zarzadzania_trescia_cms/cms-wordpress,news,114.php.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Korzystając na co dzień z WordPress można nie być do końca świadomym tego jak bardzo rozbudowane i kompleksowe jest to rozwiązanie. Twórcy oraz ogromna społeczność nieustannie ulepsza ten produkt, usuwając w błyskawicznym tempie ewentualne błędy. Tym samym jest to system kompleksowo odporny na wszelkie działania hakerskie. Oczywiście zdrowy rozsądek jest również wskazany w trakcie korzystania z WordPress. Dlatego warto przy konfiguracji i instalacji wtyczek, motywów i wdrażania kompleksowych funkcji korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych źródeł i drobiazgowo przetestowanych rozwiązań. Dobrym pomysłem jest także powierzenie tych zadań dobrej firmie, która od wielu lat zajmuje się usługami internetowymi, na przykład https://www.venti.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here