Każdy kto poważnie myśli o blogowaniu i z aktywnością w sieci wiążę swoją przyszłość, powinien unikać darmowych hostingów i wykupić porządny hosting u jednego z dostawców. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są największe zalety i wady posiadania własnego hostingu i dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie.

Decydujemy o wyglądzie bloga

To jak nasz blog się prezentuje ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza jak zamierza się blogować na bardzo konkurencyjne tematy. Profesjonalna oprawa publikowanych treści jest bardzo ważnym elementem a niestety większość darmowych hostingów na tym polu ma spore ograniczenia. Własny oryginalny szablon bloga, to najlepszy i najprostszy sposób, aby wyróżnić się spośród setek podobnych blogów i przyciągnąć do siebie masę nowych czytelników. Bardzo wiele osób uważa że wygląd bloga nie ma żadnego większego znaczenia i liczą się tak naprawdę wyłącznie treści. W praktyce jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dlatego też warto stawiać swoje blogi na płatnych hostingu. Osoby, które nie czują się na siłach aby zaprojektować swój własny blog mogą oczywiście skorzystać z pomocy profesjonalnego grafika i programisty, który zakoduje szablon. Na naszym rynku dostępne są także specjalne serwisy, które sprzedają gotowe szablony. Warto sprawdzić np. themeforest, themify czy elegentthemes.

Funkcjonalność

Decydując się na własny hosting sami decydujemy o funkcjonalności naszego bloga. Jeżeli zatrudnimy dobrego programistę, to może on napisać dla nas praktycznie dowolne funkcjonalności jakie przyjdą nam do głowy. Oczywiście korzystając z darmowych rozwiązań będziemy mieć sporo ograniczeń przez które trudno będzie konkurować z płatnymi blogami. Warto postawić blog na przykład na CMS WordPress do którego można znaleźć wiele ciekawych wtyczek i co najważniejsze jest wielu zdolnych programistów, którzy napiszą dla nas potrzebne wtyczki pod WordPressa.

Wady

Jeżeli chodzi o wady, to największą z nich jest oczywiście konieczność opłacania hostingu i domeny. Osoby, które planują stworzyć unikalny blog z wieloma ciekawymi funkcjonalnościami muszą liczyć się także z koniecznością opłacenia grafików i programistów. Przy niektórych awariach związanym z blogiem bardzo często będziemy musieli liczyć wyłącznie na siebie co również dla wielu osób, może okazać się bardzo dużym minusem.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here