Porównanie najpopularniejszych systemów płatności

Wiele osób nie wyobraża sobie już życia bez korzystania z systemów płatności. Jest to często o wiele łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze rozwiązanie, niż robienie tradycyjnych przelewów bankowych. Systemy płatności mają też jednak pewne wady, do których z pewnością zaliczyć możemy prowizję, jaka często jest doliczana. Prezentujemy porównanie najpopularniejszych systemów płatności, biorąc pod uwagę ich najważniejsze cechy.

PayPal

PayPal to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów płatności. Zapewnia szybkie i sprawne przesyłanie pieniędzy, jest także niezwykle prosty w obsłudze. Prowizja, jaką nalicza PayPal, jest uzależniona od miesięcznych obrotów generowanych za pomocą tej formy płatności. W tym systemie, klienci mogą płacić przy użyciu kart kredytowych lub salda konta PayPal, zasilanego przez konto bankowe. Nie występują tutaj żadne koszty dodatkowe.

Przelewy24

W przypadku tego systemu, prowizja wynosi od 1,9% do 2,5% (w zależności od formy płatności). Przelewy24 obsługują: płatności SMS, płatności cykliczne, płatności kartą, transfery bankowe i płatności mobilne. Zaletą Przelewów24 jest to, że klienci mogą tworzyć oddzielne konta przeznaczone dla konkretnych sklepów. Możliwe jest także natychmiastowe wypłacanie środków zgromadzonych na tym koncie przejściowym. Rejestracja w systemie kosztuje 1,50 zł.

DotPay

DotPay możemy wykorzystywać w przypadku płatności kartą, robienia przelewów internetowych, płatności mobilnych, płatności SMS oraz PayPal. Prowizje w DotPay ustalane są indywidualnie. Zaletą korzystania z tego systemu jest to, że umożliwia on rozkładanie całej kwoty na raty. Ponadto, możliwe jest dokonywanie zwrotów, nie ma też określonej minimalnej kwoty, którą można wypłacić z konta przejściowego.

Transferuj.pl (Tpay)

Transferuj.pl, który ostatnio zmienił nazwę na Tpay, to szybki i bezpieczny system płatności internetowych. Jego zaletą jest to, że udostępnia szeroki wachlarz płatności: transfery bankowe, płatności kartą, płatności drogą mobilną, SMS-em, i PayPal. Prowizja wynosi od 1,9% do 2,5%. Jest to konto przejściowe. W Tpay występują koszty dodatkowe: po dokonaniu czterech wypłat z konta w miesiącu, za każde następne pobranie pieniędzy, nalicza się 2 zł.

PayU

W przypadku bardzo popularnego PayU, prowizja jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta. System ten obejmuje takie formy płatności jak: płatności cykliczne, płatności mobilne, płatność kartą, za pośrednictwem SMS-ów i transfery bankowe. PayU jest niezwykle proste i szybkie w obsłudze. Po zarejestrowaniu się do tego systemu, możemy płacić przy pomocy jednego kliknięcia. Jest to konto przejściowe. Nie ma dodatkowych kosztów związanych np. z rejestracją.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here