Wykupując ubezpieczenie pracownicze na życie, można niewielkim nakładem finansowym zapewnić sobie i swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa oraz komfort psychiczny. Sprawdź, co trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej polisy oraz jakie dokładnie korzyści daje ona pracownikom i ich pracodawcom.

Podstawowy wariant ubezpieczenia pracowniczego na życie ma na celu zapewnić bezpieczeństwo finansowe rodzinie ubezpieczonego po jego śmierci. W praktyce jednak, pracownicy objęci takim ubezpieczeniem mogą zwykle liczyć na znacznie szerszy zakres ochrony. Te popularniejsze, bardziej rozbudowane polisy pozwalają otrzymać wsparcie finansowe także w razie np. ciężkich chorób, niezdolności do pracy po wypadku, uszczerbku na zdrowiu, śmierci współmałżonka bądź rodziców czy też narodzin dziecka.

Rozwiązania dopasowane do potrzeb pracodawcy i pracownika

Ważną zaletą polisy grupowej jest możliwość dostosowania jej konstrukcji do rzeczywistych potrzeb zakładu pracy i zatrudnionych w nim pracowników. Przykładowo, w przypadku ubezpieczenia pracowniczego Open Life, pracodawca w trakcie negocjowania oferty ubezpieczenia, sam ustala zakres ochrony ubezpieczeniowej, wysokość potencjalnych świadczeń, a tym samym również wysokość składek. I co więcej, nie musi przy tym narzucać swojego wyboru pracownikom – zatrudniony może samodzielnie wybrać spośród kilku udostępnionych rozwiązań taki wariant ochrony, który najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom.

Bez ankiet medycznych i badań lekarskich

Praktycznie każda indywidualna polisa na życie wiąże się z koniecznością wypełnienia mniej lub bardziej skomplikowanej ankiety medycznej. Co więcej, przy wielu z nich pojawia się dodatkowo wymóg przeprowadzenia wskazanych przez towarzystwo ubezpieczeń badań lekarskich.  Tymczasem wykupując np. ubezpieczenie pracownicze Open Life, w ogóle nie trzeba martwić się tego typu obowiązkami – najczęściej w okresie „promocyjnym” wymóg oceny medycznej jest znoszony, a ankietę medyczną wypełniają osoby przystępujące do takiej umowy z opóźnieniem. Warto też dodać, że pracodawca może starać się o skrócenie a nawet całkowite zniesienie okresów karencji. Co więcej, w każdą rocznicę umowy ubezpieczenia może również w razie potrzeby (np. zmiana sytuacji czy potrzeb firmy) zmienić warunki umowy, tzn. zakres ochrony, wysokość świadczeń czy wysokość składek.

Ubezpieczenie pracownicze – opłacalne również dla pracodawcy

Opłacane przez pracodawcę ubezpieczenie pracownicze to bez wątpienia atrakcyjny dodatek do wynagrodzenia. Pytanie tylko, co zyskuje dzięki zawarciu takiej umowy ubezpieczenia sam pracodawca?

W praktyce, w czasach intensywnej walki o dobrych specjalistów, oferowanie takich benefitów jak możliwość przystąpienia do polisy pracowniczej, coraz częściej jest traktowane po prostu jako standard – przynajmniej jeśli chodzi o te większe firmy. Jest również traktowane jako wyraz troski o pracownika i jego bezpieczeństwo finansowe, która przyczynia się do kształtowania pozytywnego wizerunku zakładu pracy.

Warto przy tym podkreślić, że pracodawca, który sponsoruje swoim pracownikom polisę grupową może zwolnić się z obowiązku wypłaty odpraw pośmiertnych. Co ważniejsze jednak, polisa ta charakteryzuje się niską – niższą niż polisy indywidualnej ze zbliżonym zakresem ochrony – wysokością składki.

O innych powodach, dla których warto zainteresować się ofertą pracowniczych ubezpieczeń na życie można przeczytać na: http://www.openlife.pl/produkty/dla-partnerow-biznesowych/.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here