Jaki komputer poleasingowy wybrać?

Sprzęt poleasingowy to doskonała alternatywa dla każdego, komu zależy na urządzeniach najwyższej klasy. To laptopy używane przez firmy przez stosunkowo krótki okres (2 – 3 lata). Jakie są główne zalety takich komputerów i czym kierować się podczas wyboru konkretnego modelu? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj, że sprzęt poleasingowy wcale nie musi być gorszy od nowych urządzeń. Co więcej – może być od nich znacznie lepszy.

Jakie są zalety laptopów poleasingowych?

Komputery poleasingowe cechują się klasą biznesową. Sprzęt wykorzystywany w przedsiębiorstwach jest bowiem zaprojektowany nieco inaczej niż komputery produkowane na użytek prywatny. Na czym polegają główne różnice? Laptopy biznesowe posiadają zazwyczaj solidniejszą konstrukcję – wykonane są z materiałów lepszej jakości, mają trwalsze obudowy, bywają dokładniej składane. Co więcej, wyposaża się je często w bardziej rozbudowany system operacyjny. Można w nich znaleźć również dodatkowe funkcje zabezpieczające (na przykład czytniki biometryczne).

Taki właśnie sprzęt po zakończeniu umowy leasingowej trafia na rynek wtórny i może zostać wykorzystany do użytku prywatnego – także przez Ciebie.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu laptopa poleasingowego?

Zakup komputera poleasingowego może wydawać Ci się niemałym ryzykiem. Sprzęt rzeczywiście bywa mocno zużyty i czasem nie opłaca się w niego inwestować. Jeśli jednak do decyzji podchodzisz rozważnie i dysponujesz wystarczającą wiedzą na temat urządzeń informatycznych, nie masz się czego obawiać. Jeżeli nie czujesz się w tym temacie zbyt pewnie, skorzystaj z porady kogoś, kto się na tym zna. W ten sposób bez trudu znajdziesz laptop, który posłuży Ci jeszcze przez długi czas.

Oto kilka czynników, na które trzeba zwrócić uwagę, kupując laptop poleasingowy:

  • Gwarancja – niektóre komputery poleasingowe obejmuje 3-miesięczna gwarancja, ale warto zainteresować się takimi, które mają wsparcie nawet 2-letnie.
  • Dokładne parametry laptopa – podczas procesu regeneracji używanego komputera niektóre podzespoły bywają wymieniane; dowiedz się, jaką wydajność może w obecnym stanie osiągnąć sprzęt.
  • System operacyjny – sprawdź, jaka wersja systemu zainstalowana jest w laptopie, czy jest licencjonowana i jaką ma wersję językową (sprzęt poleasingowy bywa sprowadzany z zagranicy).
  • Data produkcji – zaleca się, by nie kupować laptopów poleasingowych starszych niż 5 lat.

Komputer poleasingowy to sprzęt, którym warto zainteresować się ze względu na jego wysokie parametry. Podczas zakupu sprawdź, czy laptop nie jest poważnie uszkodzony, i pamiętaj, że są to najczęściej urządzenia przeznaczone do pracy – raczej nie sprawdzą się przy grach. Z szeroką ofertą komputerów poleasingowych możesz zapoznać się na stronie laurem.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here